Renginiai

2020 m. spalio 31 d. (šeštadienį), 18 val. 30 min.

Šiurpnaktis Bistrampolio dvare. Grupės "Kamanių šilelis" koncertas

Halloween (Helovynas) – daugialypis kultūros reiškinys, kuriame susipina Vėlinių, Užgavėnių, derliaus švenčių apeigos, garbinamos ir prisimenamos vėlės. Bistrampolio dvaras šį šiurpnaktį švęs spalio 31 d., 18:30 val., kviesdamas Jus į neįprastą vakarą, kuriame Jūsų lauks:
• ypatinga ekskursija vieną kartą metuose, kurios metu vakaro tamsoje Dvaro Siela ne tik supažindins su dvaro istorija, bet ir nuklaidins į dar nelankytas dvaro erdves;
• Sugrįžusius iš tamsoje paskendusio dvaro ekskursijos, Jus pasitiksime krauju sklidinomis taurėmis ir gardžiais užkandžiais;
• Jūsų lauks išskirtinis grupės "Kamanių šilelis" koncertas.
„Kamanių šilelio“ dueto minimalistinę, ritmingą ir švelniai psichodelinę muziką galima apibūdinti kaip šiuolaikinį elektrifikuotą indie folklorą, per 9-erius metus subūrusį nemažą skaičių Lietuvos klausytojų, o taip pat gerai suprantamą ir patrauklų tarptautinei publikai. Tačiau nuo didžiosios dalies panašios kūrybos, dažniausiai atliekamos anglų kalba, ją dažnai skiria akimirksniu atpažįstami tradicinių lietuvių liaudies dainų bei autoriniai tekstai, kuriuos švelniai ir įtaigiai atlieka Kamilė Gudmonaitė.
Savo įrašuose ir gyvuose pasirodymuose „Kamanių šilelis“ naudoja tradicinius artimų ir tolimų kraštų instrumentus – pavyzdžiui, ukulelę ar didžeridū, o kartais instrumentais tampa kasdieniai buitiniai daiktai. Todėl nuolat besikeičiančios ir ieškančios grupės muzika pritraukia margą auditoriją ir sužavi net tuos žmones, kurie paprastai nesiklauso tradicinės liaudies ar world muzikos.
• Rankų šešėlių teatro kūrybinės dirbtuvės vaikams.
Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai susipažins su viena įdomiausių teatro formų- rankų šešėlių teatru. Kiekvienas kūrybinių dirbtuvių dalyvis savo rankomis išmoks sukurti skirtingus šešėlinius personažus. Dirbtuvėse vaikai sužinos šešėlių teatro paslapčių ir gudrybių: kaip apšilti rankas, kaip sukurti personažą ir jį atgaivinti.
Bilieto kaina – 22 €/asm.
Bilieto kaina vaikams - 12 €/asm.
Būtina išankstinė rezervacija tel. +370 699 99085 arba el. paštu manager@bistrampolis.lt

 

2020 m. spalio 2 d. (penktadienį), 18 val. 30 min.

MUZIKOS IR MAISTO ŠVENTĖ "OKTOBERFEST"

Spalio 2 d., penktadienį, Bistrampolio dvare vyksianti alaus šventė kviečia atvykti visus norinčius pajusti tikrą „Oktoberfest“ dvasią. Tradicinę Bavarijos alaus šventę švęsime kartu su bavariškos muzikos grupe „Allegretto Band“.
„Oktoberfest“ neįsivaizduojamas be šokių ir muzikos. Festivalis prasidės tradiciniu Alaus maršu. Muzikos grupė „Allegretto Band“ taps lietuviškojo „Oktoberfest“ žvaigžde. Bavariško stiliaus muziką atliekanti grupė nepritrūks jėgų ir smagių melodijų viso vakaro metu. Seni geri šlageriai ir tradicinės dainos privers pašokti nuo stalo ir pasisukti muzikos sūkuryje. Po tokios šventės, energijos užtaisas garantuotas dar ilgam. Grįžę artimiesiems galėsite papasakoti daug smagiausių istorijų.
Ši gilias tradicijas turinti šventė, neįsivaizduojama be žaidimų, varžytuvių ir improvizacijų.
Vakaro metu, skanausime penkių rūšių Aukštaitijos bravorų ir Bistrampolio dvaro alų ir vaišinsimės gardžiais užkandžiais.
Jūsų lauks specialus vakaro meniu. Bilieto kaina 25 €/asm.
Staliukų rezervacija tel nr. +370 699 99085 arba el. paštu: manager@bistrampolis.lt

 

2020 m. rugsėjo 27 d. (sekmadienį), 17 val.

ANTIKVARINIAI KAŠPIROVSKIO DANTYS BISTRAMPOLIO DVARE

Koncertą XVIII Bistrampolio festivalyje surengsiantys grupės ANTIKVARINIAI KAŠPIROVSKIO DANTYS muzikantai žada siautulingą vakarą, kurio metu dovanos geriausias, žinomiausias ir naujausias savo dainas. "Ar žinot, koks mūsų mėgstamiausias koncertinio kokteilio receptas? Kibiras džiaugsmo, keli kaušai laimės, stiklinė ironijos ir kelios tikros ašaros. Viską gerai išmaišom ir geriam be saiko. Skamba skaniai? Ateikit - pavaišinsim!"
Jūsų Dantys 😉
Bilietus platina: bilietai.lt

Renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/722487074973667/

 

 

2020 m. rugpjūčio 1 d. (šeštadienį)

 BISTRAMPOLIO DIENA

 Vlado Kančausko skulptūrų parko atidarymas

 Diena, skirta 1863-ųjų metų sukilimui paminėti

 10:00 val.

Žirgų konkūro varžybos „Bistrampolio taurė“.

 16:00 val.

Pirmojo istorinio kelio akmens Jurgio „krikštynos“.

Vlado Kančausko skulptūros „Laisvės kalavijas“ atidengimas.

Skulptūrų pristatymas dvaro parke. Dalyvauja autorius Vladas Kančauskas

Kupiškio folklorinio ansamblio „Kupkėmis“ muzikinė programa.

1863 metų sukilėlių stovykla, kurią rekonstruoja „Konna grupa rekonstrukcji historycznych KRESY“ (Lenkija), GRH 14 Pułk Strzelców Syberyjskich (Lenkija) ir kt. rekonstrukciniai klubai.

Prisimenant 1863 m. sukilimą, atkuriama sukilėlių stovyklavietė ir inscenizuojamos 1863 metų liepos 31 d. Bistrampolio kautynės.

Dokumentinis filmas „Paberžė – nepaklusniųjų lizdas“ (režisierius Tadeušas Bistramas, Lenkija, 2019 m.)

 Renginys nemokamas.

 

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos renginiai Agluonoje (Latvijoje)

Liepos 6 dieną XVIII Bistrampolio festivalis persikelia į Agluoną (Latvija)
Sutikime Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną jo žūties vietoje ir Karalienės Mortos tėvonijoje.
Liepos 6 d. (pirmadienį)
13 val. Šv. Mišios lietuvių kalba Agluonos bazilikoje
Po Šv. Mišių – Mečio Laurinkaus ir Osvaldo Zvejsalnieko paskaita/ekskursija Agluonos bazilikos požemiuose apie Karalių Mindaugą bei Pliaterių giminę.
Po ekskursijos kviesime prie paminklo, skirto Karaliui Mindaugui ir Karalienei Mortai.
Čia, pasipuošę sėlių kostiumais, koncertuos:
Kupiškio kultūros centro folklorinis ansamblis „Kupkėmis“, Lietuva
Skambės Kupiškio krošto sutartinas ir karo dainas. (Vadovė Alma Pastovaitienė)
Rėzeknės folklorinis ansamblis

Lietuvos ir Latvijos himnų giedojimas.

Po renginio, visus dalyvius vaišinsime latviška žirnių koše.

Po koncerto, visi norintys galės aplankyti Madelanų piliakalnį – karalienės Mortos tėvonijos vietą.

Praėję renginiai:

Birželio 14 d., 17 val.

“IŠGYVENĘ ISTORIJĄ”
RENGINYS, SKIRTAS GEDULO IR VILTIES DIENAI PAMINĖTI

Antano Sadecko knygos “Iškentusios Lietuvos simbolis” pristatymas.
Ištraukas iš knygos skaitys J. Miltinio dramos teatro aktorius Albinas Kėleris.

Dokumentinio filmo “Korbiko Madona –tremtinių motina” premjera (filmą prodiusuoja VšĮ Bistrampolio dvaras)
VšĮ “Bistrampolio dvaras” jau šešerius metus tvarko lietuvių tremtinių kapus Sibire. Sukaupta filmuota medžiaga bei informacija, panaudota kuriant šį dokumentinį filmą.

Koncertas, kurio metu skambės patriotinės bei partizanų dainos. Muzikinius kūrinius dovanos:
Gediminas Storpirštis
Giedrius Arbačiauskas
Jaunųjų dainų autorių stovyklos dalyviai:
Valentinas Abarius
Emilija Statinaitė
Augustas Lapinskas ir Lukas Bareikis (saksofonas)
Gintarė Bauerytė

Projekto Lietuvos balsas dalyvis
Laurynas Sičiūnas

Palėvenės Šv. Domininko bažnyčios choras (choro vadovė Gintautė Bakanavičienė)

Po koncerto kviesime žiūrėti istorinę dramą „Tarp pilkų debesų“ (rež. Marius Markevičius)

RENGINYS VYKS DVARO PARKE.

RENGINYS NEMOKAMAS!

Primename, jog iki birželio 15 d. yra leidžiama vykdyti kultūros ar kitus renginius atvirose erdvėse, kai renginyje dalyvauja ne daugiau 300 žiūrovų ir (ar) dalyvių (neįskaičiuojant atlikėjų, organizatorių ir aptarnaujančio personalo) ir užtikrinamas ne mažesnis nei 1 m. atstumas tarp žiūrovų, išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus. Taip pat vyresni nei 6 metų asmenys turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kt.).

Renginyje bus užtikrinti visi saugos reikalavimai, pasirūpinta dalyvių saugumu ir dezinfekcinėmis priemonėmis.

_______________________________________________________________________________

Tęsiasi XVIII Bistrampolio festivalis!
Šiuo nelengvu visiems kūrėjams laikotarpiu geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ ir Bistrampolio dvaras nutarė apjungti jėgas ir dvarui priklausančiame aerodrome surengti žinomų Lietuvos atlikėjų koncertus. Tad 2020 metų gegužės 30 d. 16 val. Bistrampolio aerodromas vėl virs koncertine erdve. Paskutinį pavasario šeštadienį čia koncertą surengs aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Kostas Smoriginas kartu su savo ištikimais scenos bendražygiais – Audriumi Balsiu (klavišiniai) ir Martynu Kuliavu (gitara).

Neįprastomis sąlygomis (žiūrovai koncertą stebės ir klausysis iš mašinų, o muzikantai gros nuo lėktuvų angaro stogo) vyksiantis koncertas skirtas visiems išsiilgusiems kokybiškos, lietuviškos muzikos, nebanalių dainų apie gyvenimą, meilę, draugystę, ir, žinoma, susitikimo su Lietuvos scenos legenda – Kostu Smoriginu, kuris tik jam būdingu, atpažįstamu stiliumi – veržliai, įtaigiai, išmintingai, ironiškai ir viltingai kalbės apie tai, kas svarbu, kas skauda, kas džiugina, kas priverčia liūdėti.

Trys menininkai su nekantrumu laukia šio neįprasto susitikimo ir viliasi, kad nors ir per atstumą, nors ir nematydami klausytojų akių, bet sugebės prisibelsti į atviras, jautrias žmonių širdis.

Bilieto kaina: 15 Eur/asm. (*automobilyje ne daugiau 2 asmenų)
Vaikui iki 12 metų – nemokamai.
Vaikams 13-18 metų – 6 Eur* (*būtina turėti amžių įrodantį dokumentą)
Bilietus platina: TIKETA (galioja tik elektroniniai bilietai).
Daugiau informacijos: koncertai@bardai.lt


REKOMENDACIJOS ATVYKSTANTIEMS Į KONCERTĄ:
1. Kiekvienas privalote įsivertinti savo sveikatos būklę ir nuspręsti, ar jo sveikatos galimybės leidžia apsilankyti koncerte. Jei jaučiate COVID-19 simptomus, tokius kaip Gerklės skausmas, kosulys, karščiavimas, didelis nuovargis, raumenų skausmas. dažnėjantis kvėpavimas, jokių būdu nevykite į renginį ir apie savo sveikatos būklę informuokite medikus. Jei esate rizikos grupėje – sergate lėtinėmis ligomis arba jums daugiau nei 60 metų, taipogi nerekomenduojame lankytis koncerte.
2. * Kiekvienas atvykęs koncertą galės klausyti iš automobilio. Viename automobilyje galės būti ne daugiau dviejų klausytojų. Išskirtiniu atveju automobilyje galės būti daugiau asmenų, jeigu jie yra šeimos nariai. Galite būti paprašyti pateikti tai įrodantį dokumentą.
3. Atvykus į renginio teritoriją, griežtai draudžiama išlipti iš automobilio.
4. Bilietą reiks pateikti prie bilietų tikrinimo posto. Bilietas bus nuskanuotas iš telefono. Elektroninius bilietus būtina įsigyti iš anksto ir turėti su savimi atvykus į renginį savo telefone arba atspausdintus. Nuo 16 valandos automobiliai į koncerto teritoriją nebus įleidžiami.
5. Automobilį parkuokite pagal teritorijoje dirbsiančio ir specialia apranga apsirengusio darbuotojo nurodymus taip, kad kiekvienas atvykęs turėtų galimybę patogiai matyti ir klausytis koncerto. Rekomenduotinas tarpas tarp automobilių – 2 metrai.
6. Atvykę į renginį dėvėkite apsaugines kaukes, laikykitės asmens higienos.
7. Į teritoriją pateksite nuo 15:30 val., automobilių vietų skaičius yra ribotas.
8. Renginys yra viešas ir gali būti filmuojamas bei fotografuojamas.
9. Dideliu ekranu su vaizdu nuo scenos bei kokybišku garsu pasirūpins organizatoriai.
10. Į aerodromą pateksite pro Bistrampolio dvaro teritoriją laikydamiesi nuorodų.