0%

APYLINKĖS

Pašilių stumbrynas

Tai viena įspūdingiausių vietų Panevėžio rajone, kur galima pamatyti didžiausius Europos gyvūnus – Lietuvos stumbrus. Europos stumbrai įrašyti į tarptautinę „Raudonąją knygą“. Daug metų buvo manoma, kad besiplečianti žemdirbystė, medžioklė bei kiti faktoriai išnaikino stumbrus visam laikui. Tačiau jų populiacija vis didėja ir šiuo metu Pašilių miške ganosi daugiau kaip 200 laisvų stumbrų.
Iš Rusijos Prioksko rezervato 1969 m. atvežti pirmieji du belovežiniai stumbrai – Motok ir Moda. 1971 m. Moda atsivedė pirmąjį stumbriuką – Girinį. Stumbryne atvestiems stumbriukams pagal tarptautinį susitarimą duodami vardai, prasidedantys skiemeniu „gi“ su tarptautiniais numeriais. Būsite maloniai nustebę pamatę, kokie stumbrai gali būti draugiški su kitais aptvare besiganančiais gyvūnais.

Petriškių k., Krekenavos sen., Panevėžio r.

+370 45 44 87 11

https://vivmu.lt/

Krekenavos regioninis parkas

Parkas įsteigtas 1992 m., o jo plotas – 11 968 ha. Teritorija driekiasi abipus Nevėžio slėnio. Čia išlikęs Nevėžio senslėnis su daugybe intakų ir senvagės liekanų. Plyti moreninės lygumos, vietomis paįvairintos aliuvinės kilmės banguotu ir kauburiuotu paviršiumi. Apžvalgos bokštas. Šalia Krekenavos regioninio parko lankytojų centro 2014 m. pastatytas plieninis asimetrinis su atotampomis apžvalgos bokštas. Jo aukštis – 30 m. Apžvalgos aikštelė įrengta 25 m aukštyje nuo žemės paviršiaus. Iš jos galima grožėtis Nevėžio slėniu ir apžvelgti aplinkines teritorijas maždaug 10 km atstumu.

Krekenavos regioninio parko lankytojų veikia nuolatinė ekspozicija, parodos, organizuojami edukaciniai, gamtiniai ir kultūriniai renginiai. Galima užsisakyti ekskursijas su gidu, žygius pėsčiomis su vadovu, dviračiais, baidarėmis po Krekenavos regioninį parką.

Dobrovolės k. 2, Krekenavos sen., Panevėžio r.

+370 687 10 999

https://krekenavosrp.lrv.lt/

Girinio mokomasis – pažintinis takas

Takas įrengtas Krekenavos girininkijos Varnakalnio miške. Tako tikslas – natūralioje aplinkoje supažindinti lankytojus su mišku, jo struktūra bei jame vykdomais darbais, pratinti žmones kultūringai elgtis gamtoje. Visa informacija pateikta penkiose stotelėse. Tako pabaigoje esančiame Girinio namelyje-pavėsinėje eksponuojama miško žvėrių ir paukščių nuotraukos, jaunųjų miško lankytojų piešiniai, kūrybiniai darbai. Iš bokštelio-regyklos atsiveria vaizdingas Linkavos upelio slėnis ir skardis. Galima prisėsti ant stotelėse esančių suolelių, pailsėti slėnyje prie laužavietės.

Krekenavos girininkija, Panevėžio r.

+370 45 44 87 11

55.533093, 24.117388 

+

Search Room

[mphb_availability_search adults='1' children='0' check_in_date='' check_out_date='' attributes='' class='"]