Bistrampolio dvaras – tai mūsų krašto istorinės atminties ir kultūros puoselėjimo dalis. Ši dvarvietė egzistavo jau nuo XV amžiaus pabaigos. Nuo XVII amžiaus pabaigos iki 1940 m. dvaras priklausė Bistramų giminei, kuri siejasi su garsiais žmonėmis – jų giminaitis buvo Henrikas Senkevičius, kuris dvare rinko medžiagą ir kūrė garsią lenkų trilogiją: „Ugnimi ir kalaviju“ (1883-1884), „Tvanas“ (1884-1886) ir „Ponas Volodyjevskis“ (1887-1888). Taigi, dvaras yra aktualus lenkų kultūrai, dažnai lankomas lenkų turistų. Trys dvarininkai, būdami generolais, dalyvavo Borodino kautynėse. Lietuviškosios Bistramų atšakos pradininkas buvo Karaliaus Vladislovo IV dvariškis Jonas Kazimieras Bistramas. Jo sūnus Jonas Evaldas 1695 metais įsigijo palivarką, kuris tuomet buvo vadinamas Barklainiais, o XVIII amžiaus antroje pusėje jie pradėti vadinti Bistrampoliu.
Bistramai dvarą valdė iki 1940 metų. Vėliau dvaras buvo nacionalizuotas, vėliau apleistas ėmė nykti. Iki šių dienų išlikę dvaro rūmai pastatyti 1850 metais. Rūmai yra klasicistinio stiliaus, stačiakampio plano, dviaukščiai. Pagrindinį fasadą puošia portikas su keturiomis kolonomis, užkeltas į antrąjį aukštą virš trijų arkų prieangio. Pirmajame rūmų aukšte buvo svečių kambariai, o visą dešiniąją pusę užėmė didelė salė. Antrasis aukštas buvo skirtas reprezentacijai. Jame buvo didesni ir mažesni salonai, valgomasis, darbo kabinetas, biblioteka. Dvarininkai buvo sukaupę per 2000 knygų, turtingą giminės archyvą ir meno kūrinių kolekciją.
Taip pat išliko 10 kitų dvaro sodybos ansamblio pastatų, kurių seniausi datuojami 1820 metais. Aplinkui – didelis, nuo XIX a. pradžios užsodintas parkas, 3 tvenkiniai ir kapinės.
Nuo 2003 m. dvarą globoja, prižiūri ir atstato VšĮ „Jaunimo integracijos galimybių centras“. Centro jėgomis ir lėšomis buvo atlikti istoriniai, architektūriniai, polichrominiai, parko tyrimai, parengtas centrinių rūmų rekonstrukcijos projektas. 2008 m. pabaigoje duris atvėrė centriniai rūmai, kuriuose įrengtas restoranas, viešbutis, konferencijų bei pokylių salės.
Bistrampolio dvaras – didžiausias prikelti sumanytas kultūros paveldo objektas Panevėžio apskrityje.